Skocz do głównej treści strony
Prowincja

FranciszkanieTV: mamy rok!

Utworzono: 30-05-2011

Platforma internetowa – FranciszkanieTV – uruchomiona przez naszą zakonną prowincję ma już rok! Powstała dokładnie 21 maja 2010 r. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas. Przez te dwanaście miesięcy udało się zrealizować część planów, z którymi ruszał franciszkański pomysł: mamy stałe cykle, promowana jest (tzn. coraz lepiej przedstawiana) duchowość franciszkańska i to, co związane z życiem franciszkańskim dzisiaj. Mimo, że projekt powstawał jako w pełni amatorski dziś podjęliśmy współpracę z profesjonalistami, dzięki czemu i nasz sposób działania staje się coraz lepszy.

Projekt FranciszkanieTV od początku istnienia działał na dwóch płaszczyznach: strona internetowa (www.franciszkanie.tv) oraz produkcja filmów. Do dziś ta dwutorowa działalność pozostaje aktualna. Na stronie każdego dnia staramy się dodać filmową nowość z franciszkańskiego świata. Co do produkowanych przez nas filmów to są one przede wszystkim ilustracją wydarzeń z franciszkańskiego świata – święcenia, śluby wieczyste, jubileusze, kapituły, spotkania, pogrzeby, pielgrzymki… Staramy się być tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Dotyczy to zresztą nie tylko świata franciszkańskiego. Na naszej stronie zobaczyć można ważne chwile z życia kościoła oraz ciekawe wydarzenia muzyczne. Od samego początku podjęliśmy współpracę z nowym zespołem Roberta Litzy Friedricha – Luxtorpeda – najpierw powstała seria filmów ukazujących powstawanie płyty, a później pierwszy teledysk „Niezxalogowany”, który emitowany był w 1 programie Telewizji Polskiej.

Ważnym zadaniem, jakie stawiamy przed sobą, jest także posługa Słowa. Dlatego powstał cykl na Wielki Post 2011 r., który cieszył się dużą popularnością. Wkrótce rozpoczniemy nowy, stały cykl związany z rozważaniem Słowa Bożego przez franciszkanów trzech gałęzi. Drugą istotną sprawą, w którą chcemy się włączać, jest kwestia powołania. Pragniemy pomagać młodym (i nie tylko) ludziom w wyborze Pana Boga i swej życiowej drogi. Zaproszenia na rekolekcje, relacje z wakacyjnych spotkań, pokazywanie franciszkańskiej drogi i sposobu życia – to nasz malutki kamyczek w budowli relacji ze Stwórcą.

Mamy nadzieję stale się rozwijać. powstają wciąż nowe pomysły, jednak nie wszystkie udaje się zrealizować. Dziś jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądała nasza działalność za kilka miesięcy, za rok, za parę lat. Czy FranciszkanieTV będą nadal funkcjonować? Wie to tylko Pan Bóg. My jednak chcemy, naśladując w tym naszego Patrona, św. Maksymiliana, działać dla chwały Pana Boga i pożytku Kościoła, a reszta przyjdzie sama.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę! Dziękujemy też za modlitwę i dobre słowa, które do nas kierujecie. Mamy nadzieję, że nasz wspólny wysiłek przyniesie dobry owoc. Wciąż prosimy o modlitwę w tej intencji.

Z okazji ukończenia pierwszego roku działalności zorganizowaliśmy cykl konkursów. Można było w nich wygrać ciekawe nagrody. Rozwiązanie i ogłoszenie zwycięzców – dziś wieczorem na FranciszkanieTV. Oczywiście to nie koniec konkursów. Przyjmujecie je zwykle z dużym zainteresowaniem, będziemy się więc starać organizować je regularnie.

Wszystkich gorąco pozdrawiamy – Pokój i Dobro!

Odwiedź stronę FranciszkanieTV

Zobacz też: franciszkański twitter

Przejdź do góry strony