Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Franciszkańskie rekolekcje dla młodzieży za nami…

Utworzono: 09-12-2015

W niedzielę 6 grudnia 2015 roku popołudniu zakończyły się franciszkańskie rekolekcje dla młodzieży mieszanej. Tym razem odbyły się one w centrum edukacyjno-formacyjnym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w  Koszalinie. Uczestniczyły w nich 22 osoby. Są to rekolekcje w ramach cyklu – Śladami Św. Franciszka za Jezusem. Chodzi w nich o to, by wpatrując się w życie Św. Franciszka z Asyżu brać wskazówki dla własnego życia. Są one prowadzone w łączności z  siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi. Hasłem tego czasu były słowa: Jeśli Bóg Ciebie kocha, to również doświadcza, temat ten wyszedł życiorysu Św. Franciszka, w którym są następuje słowa: Pan doświadczył go długą chorobą ciała, aby przygotować jego duszę dla zbawczego działania Ducha Świętego.

W czasie rekolekcji modliliśmy się brewiarzem (Jutrznią i Nieszporami), mieliśmy katechezy, prace  w grupach, adorację Najświętszego Sakramentu, medytację Słowa Bożego (w sobotę) i tekstu z życiorysu o Św. Franciszku (w niedzielę). Była również możliwość spowiedzi oraz indywidualnej rozmowy duchowej. Centralnym momentem każdego dnia była Msza Święta. W sobotę wieczorem obejrzeliśmy film dokumentalny o naszych braciach męczennikach z Peru, którzy tego właśnie dnia zostali ogłoszeni błogosławionymi, a po nim w nocy z soboty na niedzielę udało się zorganizować dodatkową adorację Najświętszego Sakramentu dla chętnych. Oczywiście był również czas na luźne rozmowy, wyjście na spacer, czy wspólne radowanie się sobą np. podczas pogodnego wieczoru.

Wielkie Bóg zapłać! wszystkim uczestnikom rekolekcji za wspólnie spędzony czas łaski, oby ten czas chociaż w małym stopniu zmienił naszą codzienności

Przejdź do góry strony