Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Franciszku idź i odbuduj Mój Kościół

Utworzono: 28-09-2020

W dniach 28-30 sierpnia 2020 r., w naszym klasztorze w Gnieźnie, odbyły się dni skupienia pod hasłem „Franciszku idź i odbuduj Mój Kościół”.

W rekolekcjach uczestniczyły cztery osoby poszukujące swojego powołania. W naszym programie mieliśmy codzienną Eucharystię, adorację – nasze centrum życia, rekreację, gdzie mogliśmy poznać siebie, pożartować razem czy po prostu porozmawiać ze sobą. Sama rekreacja, jest miejscem gdzie spotykamy się razem jako wspólnota, czyli „teraz jestem tutaj dla swojego brata, nawet jeśli nie chcę tu być. Chcę wzrastać w miłości do bliźniego i palić się dla wspólnoty”.

Ojciec Damian przygotował ciekawe konferencje i katechezy, które pozwoliły nam przybliżyć się do charyzmatu franciszkańskiego jak i do osoby św. Franciszka. Omawialiśmy, że postać Franciszka nie powinna być kojarzona tylko z naturą i ekologią, lecz z cierpieniem, tj. radością doskonałą.

Rozmawialiśmy na temat ślubów zakonnych – ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, jak i pięknej obietnicy dla neoprofesa, którą wypowiada prowincjał przyjmujący śluby zakonnika „[…] a ja ze strony Boga Wszechmogącego obiecuję ci życie wieczne”.

W sobotę pojawiła się w naszym programie praca w ogrodzie.

Podczas rekolekcji poznaliśmy nowego ojca magistra postulatu – ojca Piotra. Myślę, że śmiało mogę powtórzyć słowa Jana Pawła II, o których mowa była na dniach skupienia: „Idźcie i powiedzcie światu, że Jezus żyje”.

Z całego serca, Ciebie bracie zapraszam na rekolekcje powołaniowe, bo „chwila, którą mamy przed sobą – nie wróci już do nas”. Pokój i dobro! Maryja!

Zapraszamy na kolejne weekendy powołaniowe: 

16-18.10.2020 – Gdynia

13-1.11.2020 – Ostróda

11-13.12.2020 – Koszalin

Przejdź do góry strony