Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Gdynia: Koncert Pokój i Dobro 2012

Utworzono: 09-07-2012

Z zespołami seminaryjnymi jest nieco inaczej, niż z innymi grupami muzycznymi – w związku z tym, że studia trwają tylko kilka lat skład zespołu dość często się zmienia. To z kolei sprawia, że koncerty tego samego zespołu grane nawet w krótkiej przestrzeni czasu od siebie są zupełnie inne. Tak jest z zespołem Pokój i Dobro z Łodzi-Łagiewnik. Zespół gościł w naszej parafii rok temu, jednak jego skład był diametralnie inny. Obecnie franciszkańską grupę tworzą w większości bracia z jednego nowicjatu. I choć są młodzi i wciąż potrzebują muzycznych i koncertowych szlifów, to widać bijącą z nich radość grania i dawania tym samym Dobrej Nowiny.

Koncert odbył się w naszym kościele po Mszy św. wieczornej 5 lipca 2012 r. Usłyszeliśmy m.in. takie utwory: „Pokój i dobro”, „Wiem, że moje imię”, „Uczyń mnie gałązką” czy „Zrzuć swą troskę”. Są to piosenki dobrze już znane, śpiewane przez starszych braci, którzy niegdyś tworzyli Pokój i Dobro. Jednak franciszkańscy muzycy także sami komponują. Mogliśmy dzięki temu wysłuchać dwóch kompozycji obecnego składu: „Niepokalana” oraz utwór „50-tka”.

Występ zespołu został bardzo ciepło przyjęty przez parafian, szczególnie, że w zespole występuje także br. Sebastian Lipka, pochodzący z naszej parafii, którego rodzina była na koncercie, choć on sam tym razem nie mógł przyjechać z zespołem.

Zespół przygotowuje się do nagrania swej kolejnej (pierwszej w tym składzie) płyty. Przed jej ukazaniem się będzie można obejrzeć teledysk promujący to wydawnictwo.

Więcej o Pokój i Dobro

Zobacz zdjęcia z koncertu

Przejdź do góry strony