Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Gdynia: medal na Rok Kolbiański

Utworzono: 25-02-2011

Z racji ogłoszonego przez Senat Polski Roku Kolbiańskiego (2011) powstaje wiele ciekawych inicjatyw mających na celu rozszerzanie myśli tego niezwykłego świętego, którego nasz Papież Jan Paweł II nazwał „Patronem naszych trudnych czasów”. Gdyński klasztor i parafia Braci Mniejszych Konwentualnych aktywnie włącza się w świętowanie Roku św. Maksymiliana, tym bardziej, że franciszkanie wcześniej obwołali obecny czas Rokiem świętego z Niepokalanowa. Jednym z elementów przybliżania postaci św. Maksymiliana było otwarcie jego celi w klasztorze. Kolejnym jest wybicie pamiątkowego medalu.

Jego prezentacji dokonał Proboszcz o. Jan Maciejowski na Mszy św. w miniony czwartek 17 lutego 2011 r.. Eucharystia została odprawiona w Sanktuarium św. Maksymiliana, które mieści się w naszym kościele św. Antoniego, w siedemdziesiątą rocznicę pojmania św. Maksymiliana i przewiezienia go na Pawiak w Warszawie. Po Mszy św. i uczczeniu relikwii św. Maksymiliana o. Jan pokazał zebranym na liturgii medal – każdy mógł go zobaczyć z bliska.

Na medalu widnieje Święty i nasz franciszkański gdyński kościół oraz napis: Rok świętego Maksymiliana 1941-2011. Rewers zaś ukazuje Sanktuarium Świętego i napis: Męczenniku miłości daj siłę ducha oraz Gdynia.

Więcej na stronie gdyńskich franciszkanów

Przejdź do góry strony