Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Gdynia: odpust parafialny 2011

Utworzono: 14-06-2011

W dzień św. Antoniego Padewskiego, 13 czerwca 2011 r., odbył się w naszej parafii odpust. Główne uroczystości odbyły się popołudniem. O godz. 16.oo Minister Prowincjalny o. Adam Kalinowski odprawił Mszę św., na którą zaproszone zostały osoby starsze, chore i cierpiące. W trakcie Eucharystii udzielony im został sakrament namaszczenia. Cała liturgia była tłumaczona na język migowy. Po Mszy św. o. Prowincjał pobłogosławił lilie i chlebki św. Antoniego, które wierni wzięli ze sobą do domów. Przed kościołem odbywał się niewielki festyn, zaś w kościele dolnym przygotowany został poczęstunek dla uczestników Eucharystii.

Suma odpustowa odprawiona została o godz. 18.oo i przewodniczył jej również Minister Prowincjalny. Wśród koncelebransów byli księża z dekanatu, z dziekanem ks. Prałatem Henrykiem Lwem Kiedrowskim.  Po homilii poświęcił on nowy ołtarz Matki Bożej, który postawiony został w naszym kościele, a w którym umieszczony jest obraz Matki Bożej Królowej. Podobnie jak na poprzedniej Mszy św., także i teraz odbyło się błogosławieństwo lilii oraz chlebków, a także procesja wokół kościoła.

Na zakończenie o. Proboszcz Jan wręczył o. Prowincjałowi okolicznościowy medal ze śsw. Maksymilianem przygotowany przez parafię z okazji trwającego Roku Kolbiańskiego, zaś wierni, ustawieni w długiej kolejce, wpisywali się do księgi pamiątkowej.

Zdjęcia na stronie Gdyni

Przejdź do góry strony