Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Gdyński weekend powołaniowy

Utworzono: 19-05-2017

W dniach 12-14 maja 2017 roku przy naszym klasztorze w Gdyni odbył się kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Początkowo w rekolekcjach uczestniczyło 10 osób, jednak jedna z osób musiała nagle wyjechać i pozostało 9 młodych ludzi szukających własnej drogi życia.

W piątek wieczorem po przywitaniu i rozlokowaniu uczestników, którym się zajął o. Leszek Łuczkanin, mieliśmy kolację, a chwilę po niej była możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Około godz. 21 mieliśmy Mszę  Świętą, następnie czas na tzw. zapoznanie się, czyli powiedzenie kilku słów o sobie wobec innych uczestników rekolekcji. Dzień zakończyliśmy chwilą ciszy adorując Jezusa Eucharystycznego.

W sobotę rano po modlitwie i śniadaniu mieliśmy katechezę, podczas której podjęty został temat powołania. W oparciu o różne modlitwy o rozeznanie drogi życiowej szukaliśmy wspólnie odpowiedzi na pytania: Czym jest powołanie? Dlaczego warto rozeznawać powołanie? Dlaczego warto iść za drogą powołania? Potem był czas na przemyślenie sobie tych treści podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Około godz. 12 mieliśmy Mszę Świętą, a po niej obiad wraz ze wspólnotą klasztorną. Następnie w ramach tzw. pomocy w klasztorze tym razem pomogliśmy sprzątać wejście na wieżę naszego kościoła. W ten sposób byliśmy również przez chwilę na wieży kościoła, skąd podziwialiśmy piękne widoki. Chwilę po 15 poszliśmy na wspólny spacer po bulwarze gdyńskim. Kolejnym punktem programu była medytacja Słowa Bożego, która tym razem była połączona z rozważaniem jednego z wydarzeń z życia Św. Franciszka z Asyżu. Po chwili na indywidualną medytację wskazanych tekstów spotkaliśmy się na dzieleniu się przeżyciami i przemyśleniami z tego czasu medytacji. Następnie po kolacji i chwili na wspólną modlitwę mieliśmy tzw. rekreację, podczas której obejrzeliśmy film o Św. Antonim z Padwy.

W niedzielę w ramach porannej katechezy podjęty został temat znaków rozeznawania woli Bożej. Tego dnia we Mszy Świętej uczestniczyliśmy w kościele parafialnym na godz. 11.30. Następnie mieliśmy wspólny obiad wraz z braćmi klasztoru. Rekolekcje zakończyliśmy chwilą adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której odbyły się indywidualne rozmowy z uczestnikami weekendu.

Bogu niech będą dzięki za kolejny weekend zbliżający młodych ludzi do Boga i pomagający w rozeznaniu drogi życiowej.

Zdjęcia dostępne na stronie Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego.

za: powolanie.com.pl

Przejdź do góry strony