Skocz do głównej treści strony
Prowincja

II Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Prowincji

Utworzono: 17-09-2011

Dnia 17 września (w sobotę) w Sanktuarium Św. Maksymiliana M. Kolbe w Gdyni odbyło się II Prowincjalne Spotkanie Ministrantów, zorganizowane przez Prowincjalna Komisja ds. Apostolstwa. W spotkaniu wzięło udział 109 ministrantów z naszych ośrodków duszpasterskich: z Dobrej szczecińskiej – 2, z Kołobrzegu – 6, z Darłowa 9, z Lęborka – 22, z Gdyni – 21, z Kwidzyna – 13, z Elblaga – 14, z Olsztyna – 3, z Ostródy – 9, z Gniezna – 4. Wraz ministrantami przyjechali ich opiekunowie: o. Tomasz Tęgowski, br. Mirosław, Licbarski, o. Robert Rogoża, o. Robert Twardokus, o. Marek Dopieralski, o. Przemysław Płaszczyński, o. Tomasz Witosławski, br. Czesław Kriżanowski.

Po obfitym śniadaniu o. Piotr Pawlik – przewodniczący Prowincjalnej Komisji ds. Apostolstwa powitał wszystkich uczestników spotkania, następnie o. Jan Maciejowski – proboszcz i kustosz oprowadził po Sanktuarium przybliżając postać Św. Maksymiliana.

Przed mszą św. o. Piotr Pliszka przygotował Służbę Liturgiczną Ołtarza na październikowe uroczystości Jubileuszowe 25-lecia Prowincji, które odbędą się w Gdańsku.

Po przygotowaniu rozpoczęła się msza święta konwentualna, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Minister Prowincjalny o. Adam Kalinowski. W homilii przybliżył ministrantom tajemnicę Stygmatyzacji św. Franciszka z racji dzisiejszego święta oraz zachęcił ministrantów do dawania świadectwa o swojej miłości do Chrystusa.

Następnie ministranci wraz z opiekunami udali się na wspólny obiad przygotowany przez gdyńską wspólnotę naszych braci.

Po obiedzie w kaplicy św. Antoniego odbyła się pogadanka o powołaniu zakonnym wygłoszona przez o. Przemysława Płaszczyńskiego; po niej pogadanka o naszych misjach, w której o. Wiesław Przybysz poprzez opowiadanie i filmy przybliżył ministrantom tematykę powołania misyjnego we wspólnocie franciszkańskiej.

Na koniec warto podziękować wspólnocie gdyńskiej za tak wspaniałe przyjęcie, jakiego doświadczyli ministranci, a wszystkim życzyć kolejnego spotkania ministrantów. Warto kontynuować tak ważną akcje powołaniową zainicjowaną przez Komisję ds. Apostolstwa.

Wstęp (o. Jan Maciejowski – proboszcz i Minister Prowincjalny – o. Adam Kalinowski)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Przejdź do góry strony