Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Imieniny Ministra Prowincjalnego 2012

Utworzono: 26-06-2012

Dzień po uroczystości św. Jana Chrzciciela, swego patrona, imieniny obchodził Minister Prowincjalny Prowincji św. Maksymiliana, o. Jan Maciejowski. Zgodnie ze zwyczajem imieniny Prowincjała odbyły się w Gdańsku. Najważniejszym momentem świętowania była Msza św. sprawowana w intencji Solenizanta, który przewodniczył liturgii. Wraz z nim modlili się: Minister Prowincjalny Prowincji Matki Bożej Niepokalanej o. Wiesław Pyzio, o. Piotr Stanisławczyk, Wikariusz Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię, a także bracia ze wszystkich polskich klasztorów Prowincji św. Maksymiliana oraz bracia z Ekwadoru i Niemiec.

Przybyłych na wspólne świętowanie powitał Rektor kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku o. Tomasz Jank, zaś homilię wygłosił Wikariusz Prowincji o. Wojciech Kulig.

Ważnym punktem tego spotkania było także zaprzysiężenie czterech nowych gwardianów, którzy nie byli obecni na Kapitule Zwyczajnej. Wyznanie wiary i przysięgę wierności złożył o. Leszek Klekociuk (Poznań), o. Andrzej Treder (Hamburg), o. Marek Marcinkowski (Kwidzyn) i o. Grzegorz Piśko (Darłówko).

Na zakończenie Eucharystii życzenia składali także wierni ze wspólnot działających przy gdańskim konwencie, składając Solenizantowi kwiaty i upominki. Pięknym darem był też znakomity śpiew scholi złożonej ze studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, który nie tylko radował serce i uszy, ale przede wszystkim skłaniał do modlitwy.

Życzenia o. Janowi złożyli także goście – o. Wiesław i o. Piotr. Po modlitwie uczestnicy Mszy św. udali się do Domu św. Maksymiliana na posiłek.

Przejdź do góry strony