Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Imieniny Ministra Prowincjalnego 2015

Utworzono: 09-07-2015

Doroczna uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela, którego to dnia Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski obchodzi swe imieniny, zgromadziła w Gdańsku bardzo wielu braci i wiernych.

Świętowanie miało swój punkt kulminacyjny podczas Eucharystii sprawowanej w kaplicy św. Anny. Obok przewodniczącego liturgii – Solenizanta o. Jana, obecny był Minister Prowincjalny z Krakowa – o. Jarosław Zachariasz wraz z o. Janem Maria Szewkiem, zaś z Warszawy przybył o. Wiesław Chabros, ekonom prowincjalny. Wraz z nimi modlili się bracia ze wszystkich polskich klasztorów, a także z konwentów zagranicznych: z Niemiec, Kenii, Ekwadoru. Łącznie na uroczystość przybyło ponad sześćdziesięciu zakonników. We Mszy św. uczestniczyli także licznie wierni, którzy na co dzień modlą się w kaplicy św. Anny oraz przedstawiciele wspólnot, które gromadzą się przy franciszkańskim klasztorze.

Kazanie wygłosił Wikariusz Prowincji, o. Leszek Łuczkanin.

Po pięknej liturgii jej uczestnicy zostali zaproszeni na posiłek do gościnnego Domu Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana.

Imieniny Ministra Prowincjalego to okazja do dziękczynienia za jego osobę, ale także za całą Prowincję i jej dzieła; to również sposobna chwila, by polecać wszystkich braci, klasztory ich działalność, prosząc o Boże błogosławieństwo za tych, którzy oddają się służbie Bogu i Kościołowi w Polsce i poza granicami naszej Ojczyzny.

Przejdź do góry strony