Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Imieniny Ministra prowincjalnego i Wikariusza Prowincji

Utworzono: 10-01-2010

4 stycznia 2010 w Gdańsku odbyła się uroczystość imieninowa Ministra prowincjalnego o. Adama Kalinowskiego i Wikariusza Prowincji o. Mariusza Fałkowskiego.

Spotkanie z Dostojnymi Solenizantami rozpoczęło o godz. 10.30 w auli Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego. Na uroczystości imieninowe przybyli: wikariusz Prowincji warszawskiej o. Wiesław Pyzio, ekonom Prowincji krakowskiej o. Bronisław Staworowski, przedstawiciele prawie wszystkich klasztorów z Polski i dzieł prowadzonych przez Prowincję, o. Eugeniusz Wetta, misjonarz z Ekwadoru, który aktualnie przebywa w Polsce na rehabilitacji kolana, oraz bracia kapucyni z pobliskiego gdańskiego klasztoru. Czas do najważniejszego momentu spotkania, jakim była uroczysta Msza św., wypełniony był składaniem życzeń Solenizantom oraz dzieleniem się doświadczeniem minionych świąt.

O godz. 12.00, w kaplicy św. Anny, rozpoczęła się celebracja Eucharystii, której przewodniczył o. Adam. Okolicznościowe kazanie wygłosił i życzenia Solenizantom złożył Asystent prowincjalny o. Jan Maciejowski. O oprawę muzyczną liturgii zatroszczył się kwartet smyczkowy „Cztery pory roku”, który kunsztownym wykonaniem kolęd pobudzał zebranych do oddawania chwały Nowonarodzonemu Jezusowi. Po komunii św. wierni, którzy na co dzień modlą się w kaplicy św. Anny i kościele Świętej Trójcy, złożyli życzenia o. Adamowi i o. Mariuszowi. Przewodniczący liturgii podziękował wszystkim za życzenia, życzliwość, modlitwę oraz za obecność. Z pewnością okres świąteczny nie jest najlepszym momentem na organizowanie takich uroczystości, dlatego tym bardziej podziękował braciom za trud przybycia. Na zakończenie Mszy św. obaj Solenizanci udzielili zebranym Bożego błogosławieństwa.

O godz. 13.15 w refektarzu DMK rozpoczął się uroczysty obiad. W przerwie między wnoszonymi daniami nastąpiła kolejna tura składania życzeń. Jako pierwszy uczynił to przedstawiciel braci z Ekwadoru odczytując specjalny list od braci z Delegatury. Następnie głos zabrali przedstawiciele bratnich Prowincji o. Wiesław i o. Bronisław. Ostatnią turę składania życzeń zamknął o. Piotr Nowak, gwardian klasztoru kapucynów.

Po posiłku i rekreacji bracia zaczęli opuszczać progi gdańskiego konwentu wracając do swoich wspólnot i obowiązków duszpasterskich.

Przejdź do góry strony