Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Imieniny wikariusza i sekretarza prowincji 2014

Utworzono: 02-06-2014

2 czerwca, w poniedziałek, obchodzono imieniny o. Leszka Łuczkanina, wikariusza i sekretarza prowincji św. Maksymiliana.

Świętowanie rozpoczęło się w gdańskiej kaplicy św. Anny Mszą św. o godz. 12.oo. Zebranych Braci – przede wszystkim Ministra Prowincjalnego o. Jana Maciejowskiego, o. Piotra Szczepańskiego wikariusza prowincji warszawskiej, o. Piotra Żurkiewicza – sekretarza tejże prowincji, rektora seminarium w Łodzi-Łagiewnikach o. Piotra Matuszaka oraz wiernych, przywitał gospodarz, o. Tomasz Jank. Zaznaczył, że wierni przybywający do franciszkańskiej kaplicy cenią sobie kazania o. Leszka i jego posługę duszpasterską. Przypomniał także, że imieniny wikariusza, to święto całej prowincji.

Homilię wygłosił o. Prowincjał (do posłuchania poniżej). Podjął w niej temat pokusy pewności siebie. Podkreślił, iż w chwilach, gdy jesteśmy zadowoleni z siebie sądząc, że nasza wiara jest silna, właśnie wtedy możemy zostać rozproszeni i możemy opuścić Chrystusa. Tak stało się z Apostołami. Wobec krzyża każdy bowiem narażany jest na pokusę ucieczki idąc za własnym życiem, instynktem, za swymi interesami. Co zrobić, by wiara była silna? Minister Prowincjalny wskazał na przyjęcie Maryi, jako pomocy dla wzrostu naszej wiary. To Matka Jezusa pokazuje, że miłość potrafi stanąć pod krzyżem.
O. Jan pytał także dlaczego tyle w nas lęku i obaw skoro Jezus już zwyciężył świat i wzywa nas do ufności. Wskazał także, że samotność jest udziałem każdego człowieka. Ale kto jest z Ojcem nie jest samotny. Kto wierzy nigdy nie jest sam. Na koniec kazania życzył Solenizantowi, by ten zawsze słyszał głos Jezusa: odwagi, Jam zwyciężył świat.

Pod koniec liturgii tradycyjnie wierni modlący się na co dzień w kaplicy św. Anny złożyli życzenia. Dziękując za nie o. Leszek poprosił, by zebrani zechcieli modlić się dla niego o dar pokory, potrzebny w jego posłudze wikariusza i sekretarza.

Życzenia złożył także o. Piotr Szczepański.

Przejdź do góry strony