Skocz do głównej treści strony
Prowincja

IV Ministrancki Turniej Piłki Nożnej Halowej

Utworzono: 02-05-2017

W sobotę 22 kwietnia 2017 roku przy naszym klasztorze w Gdyni odbył się IV Franciszkański Turniej Piłki Nożnej Halowej dla ministrantów z naszej Prowincji. W turnieju uczestniczyli ministranci z Elbląga, Gdyni, Lęborka, Inowrocławia, Koszalina, Darłowa, Gniezna i Kołobrzegu. Ministranci z Gniezna, Koszalina i Elbląga przyjechali do Gdyni już dzień wcześniej wieczorem, by kolejnego dnia uczestniczyć w turnieju.

Turniej rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą o godz. 9.00 w kaplicy Św. Antoniego w Gdyni. Eucharystii przewodniczył Wikariusz Prowincji o. Tomasz Ryłko. Na początku Mszy Świętej wszystkich uczestników turnieju przywitał proboszcz gdyńskiej parafii o. Piotr Matuszak, następnie o. Robert Twardokus organizator turnieju przedstawił każdą z przybył grup ministranckich. Bezpośrednio po Eucharystii i wspólnym pamiątkowym zdjęciu, udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiło określenie ilości drużyn, które wezmą udział w turnieju. W kategorii szkół podstawowych było 6 drużyn, a w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 3 drużyny. Rozgrywki rozpoczęliśmy około godz. 11.00 i trwały one do godz. 16.00. Następnie po chwili przerwy zostały ogłoszone wyniki tegorocznego turnieju.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli ministranci z Gniezna, drugie z Darłowa, a trzecie z Koszalina. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Koszalin, kolejne Lębork, a trzecie miejsce Elbląg wraz Kołobrzegiem (jako jedna drużyna). Pamiątkowe dyplomy, medale i puchary dla zdobywców pierwszych miejsc wręczył Wikariusz Prowincji o. Tomasz Ryłko.

Turniej zakończyliśmy wspólną modlitwą dziękując Bogu za ten czas spotkania i rozgrywek.

za: powolanie.com.pl

Przejdź do góry strony