Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Kapituła kustodialna w Kanadzie

Utworzono: 31-05-2011

Co cztery lata odbywa się spotkanie braci, tak zwana kapituła, poprzez którą zakonnicy oceniają swoją działalnosć i życie zakonnone w świetle Ewangelii naszego Pana, Reguły św.Franciszka, Konstytucji Zakonu i Statutów i rownież dokonują wyboru nowego Kustosza i jego Rady, a w drugiej częsci Kapituły przygotowuje się plan na następne cztery lata.

Kustodia pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe z siedzibą w Montrealu została powołana do życia 1974 roku. Obecnie Kustodia prowadzi sześć parafii. W diecezji montrealskiej obsługuje cztery polskie parafie i jedną parafię francuską.W prowncji Ontario prowadzimy jedną parafię angielską i Franciszkański Ośrodek Kaszuby .

30 maja 2011 r. W Kustodii św. Maksymiliana rozpoczęła się Kapituła Kustodialna. Przybyli na nią: Minister Generalny o. Marco Tasca, Minister Prowincjalny o. Adam Kalinowski z Gdańska, Asytent Generalny cetusu amerykańskiego o. Jude Winkler i tłumacz o.dr Piotr Łotysz, sekretarz Prowincji Gdańskiej oraz  oczywiście bracia z Kustodii. Po uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ministra Prowincjalnego o. Adama, w czasie której upraszaliśmy pomoc Ducha Świętego, rozpoczęliśmy w Imię Boże obrady kapitulne.

W piewszym dniu przedstawione zostały sprawozdania o. Asystenta Generalnego, Ministra Prowincjalnego i O. Kustosza oraz innych przewodniczących dzieł w Kustodii. Te wszystkie sprawozdanie służą po to, by rzeczywiscie zobaczyć, jakie jest nasze aktuale życie, by potem to, co jest dobre, kontynuować, a poprawić to, co jest niedoskonałe.

Przejdź do góry strony