Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Kazachstan: wizyta braterska

Utworzono: 19-02-2019

W dniach od 31 stycznia do 4 lutego 2019 roku asystent generalny FEMO o. Jacek Ciupiński i kustosz Rosyjskiej Kustodii generalnej św. Franciszka z Asyżu o. Dariusz Harasimowicz udali się wspólnie do Astany w Kazachstanie, z wizytą braterską do braci pracujących w misji w Kazachstanie.

Zasadniczym celem odwiedzin była dyskusja nad planowanym włączeniem tutejszej misji do kustodii generalnej w Rosji. Temat został omówiony zarówno najpierw w gronie współbraci, a następnie podczas spotkania z Tomaszem Peta arcybiskupem Astany i Athanasiusem Schneider, biskupem pomocniczym tejże samej diecezji.

W czasie swojego pobytu odwiedzający dzielili codzienne życie ze współbraćmi i wraz z nimi uczestniczyli w spotkaniu osób konsekrowanych, które odbyło się 2 lutego w miejscowości Szortandy, około 70 km od Astana. W trakcie spotkania asystent generalny FEMO (Foederatio Europae Mediae et Orientalis) wygłosił okolicznościową konferencje, a kustosz wygłosił homilie podczas mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa miejsca.

W niedzielę 3 lutego, wizytujący odbyli szereg spotkań pastoralnych w parafii franciszkańskiej.

o. Jacek Ciupiński, asystent generalny FEMO

za: ofmconv.net

Przejdź do góry strony