Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Kłajpeda: poświąteczne spotkania

Utworzono: 13-01-2011

W niedzielę 2 stycznia w klasztorze franciszkanów w Kłajpedzie (Litwa) odbyło się pełne radości spotkanie opłatkowe dla rodzin z dziećmi upośledzonymi umysłowo. Całość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 13, a następnie odbył się opłatek, na którym dzieci i przyjaciele Wiary i Światła przedstawili jasełka. Przyszedł również św. Mikołaj!

Teraz trwają przygotowania tej wspólnoty do wyjazdu do Wilna na Święto Wiary i Światła. Jak co roku w niniejszym spotkaniu uczestniczy Ksiądz Kardynał Juozas Backis jako duchowy kapelan wszystkich wspólnot Wiary i Światła.

W kolejną niedzielę (9 stycznia) w naszej kaplicy odbyło się Święto Dzieci. O godz. 13 Msza Święta dla dzieci, a następnie radosne spotkanie przy żłóbku. Również i na tym spotkaniu pojawił się św. Mikołaj z prezentami dla dzieci, które uczestniczyły w okresie adwentu we Mszach św. roratnich. Głównie w spotkaniu wzięły udział dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. Jako ciekawostkę podam, że do Pierwszej Komunii przygotowuje się ponad 200 dzieci.

W najbliższą sobotę – 15 stycznia – odbędzie się spotkanie dla rodzin niepełnych i rozwiedzionych.

Przejdź do góry strony