Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Kłajpeda: Rekolekcje dla katechetów

Utworzono: 24-08-2014

W dniach 11-13 sierpnia w malowniczej, położonej nad jeziorem miejscowości Plateliai, jak co roku nasza parafia zorganizowała rekolekcje głównie dla katechetów nauczających religii w szkołach na terenie naszej parafii.

Stało się tradycją, że również inni nauczyciele przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, po zasłużonym urlopie i wypoczynku, chcą na modlitwie i ze Słowem Bożym „podładować duchowe akumulatory”. Watro podkreślić, iż episkopat Litwy widząc trudną sytuacją rodzin na Litwie i szerzące się niebezpieczeństwa grożące wartościom chrześcijańskim takim jak: życie, rodzina i małżeństwo, obecny rok ogłosili „Rokiem Rodziny” i gorąco zachęca do modlitw, postu i refleksji na ten temat. Zatem w 15 osobowej grupie rozważano temat „Rodzina- Boży dar”. Myśli zostały zaczerpnięte z tekstów Jana Pawła II: adhortacji „Familiaris consortio” i „Listu do rodzin”.

Był czas na rozważanie fragmentów Pisma Świętego, modlitwę wspólnotową i osobistą, pracę w grupach w poszukiwaniu „skarbów”- zadań z nagrodami czy indywidualną przy odtwarzaniu drzewa genealogicznego, relaks nad jeziorem czy wieczorne rozmowy przy ognisku. Z Bożym błogosławieństwem i nowym zapałem nauczyciele postanowili wrócić do szkolnych obowiązków i, co jest równie ważne, do swoich domów, by odkrywać piękno skarbu-rodziny.

Przejdź do góry strony