Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Koniec I części X Kapituły Prowincjalnej

Utworzono: 13-03-2020

Dobiegła końca I część Kapituły Zwyczajnej Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego.

W ostatnim dniu Mszy św. przewodniczył i Słowo wygłosił nowy minister prowincjalny, o. Wojciech Kulig. W sposób szczególny bracia modlili się za o. Józefa Bregułę, który obchodził tego dnia 60. urodziny.

Po Eucharystii zaprzysiężony został wikariusz o. Andrzej Lengenfeld, który złożył także wyznanie wiary, a za nim pozostali asystenci: o. Piotr Kurek, o. Bogdan Wroński, o. Stanisław Piankowski, o. Piotr Pliszka i o. Robert Wołyniec.

Ostatnim punktem obrad był wybór delegatów na kapitułę generalną, którymi zostali o. Robert Leżohupski i o. Tomasz Jank.

Na zakończenie o. Generał Carlos A. Trovarelli zachęcił, żeby prowincja czytała znaki czasu i nie bała się nowych wyzwań. Jesteście jeszcze młodą prowincją, macie siłę. – mówił o. Carlos. Zachęcił także do otwarcia się z hojnością na rzeczy nowe. Wezwania są następujące: żyć odpowiedzialnie i w sposób znaczący charyzmatem; być płodnymi w działaniu; być otwartymi na nowe działania misyjne i odnawiać jakościowo życie, ale szukać też nowych i znaczących obecności. O. Generał podkreślił, że kiedy otwieramy się na nowe obecności i działania, rodzi to życie – w wymiarze powołaniowym. Kończąc dodał: Dziękuję za waszą hojność wobec zakonu – za ofiarowanie braci do pracy w wielu miejscach na świecie!

W imieniu całej Prowincji o. Wojciech Kulig podziękował o. Generałowi za obecność i przewodniczenie obradom kapituły, wręczając mu prezent w postaci ikony św. Maksymiliana M. Kolbego.

Druga część kapituły odbędzie się w kwietniu.

Przejdź do góry strony