Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Koszalin: Dzień Papieski 2008

Utworzono: 31-10-2008

       12 października, jak w całym kraju, tak i w Koszalinie po raz ósmy obchodzony był Dzień Papieski. Podczas tego dnia organizowane jest wiele imprez mających na celu pomoc w zbiórce ofiar pieniężnych dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Tak też było i w naszej parafii w Koszalinie.

       Największą radość z kolejnego już Dnia Papieskiego, okazały dzieci zgromadzone na Mszy Świętej o godz. 11.30. Pod opieką pani Elżbiety Szewczyk, katechetki uczącej w SP nr 13 (na terenie naszej parafii), dzieci przygotowały chorągiewki w kolorach papieskich, procesję z darami, całą oprawę muzyczną oraz modlitwę powszechną i psalm. Po modlitwie po komunii i ogłoszeniach parafialnych nastąpiło rozwiązanie konkursu z zeszłego tygodnia. Nawiązując do Ojca Świętego Jana Pawła II i jego zamiłowania do sportu jako nagrodę przygotowaliśmy replikę piłki z „euro 2008”. Papież lubił też muzykę, dlatego też drugą nagrodą, w tym konkursie, była płyta naszego zespołu POKÓJ i DOBRO. Wszystkie dzieci chciałyby usłyszeć franciszkański zespół kiedyś również na żywo. Zobaczymy!!! Może kiedyś nas odwiedzą!

        Akcja Katolicka istniejąca przy naszej parafii, w dolnym kościele, zorganizowała tradycyjny już kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony był na stypendia dla zdolnej, ale potrzebującej młodzieży. Na ten cel zbierane były również ofiary do puszek.

       My zorganizowaliśmy również z tej okazji wystawę tkanin artystycznych wykonanych przez panią Zofię Schreffel. Wystawę można było oglądać już od wczoraj. Otwarcia dokonał o. Piotr Pospieszny, który to wygłosił również okolicznosciowe słowo wstępne.

     We wszystkich akcjach pomogli nam nasi drodzy parafianie, którzy to przynosili m.in. ciasta na kiermasz.

    Za wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy dnia dzisiejszego od każdego, niech Pan będzie błogosławiony i niech obdarza Wszystkich Swym błogosławieństwem!

W ogłoszeniach duszpasterskich znalazła się również zapowiedź Mszy Św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II, która to zostanie odprawiona dnia 16 października o godz. 18.00. Po Eucharystii zaplanowane było nabożeństwo wspomnieniowe z modlitwami o beatyfikację.

      Mszy Świetej 16 października przewodniczył o. Tomasz Tęgowski, który to przy pomocy młodzieży przygotował wieczór wspomnieniowy o naszym ukochanym Ojcu Świętym – Janie Pawle II. Zebrani parafianie wieczór, jak i obchody 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża przyjeli ze wzruszeniem i łezką w oku.

Przejdź do góry strony