Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Lębork: Oaza modlitwy

Utworzono: 13-11-2010

„Święty Maksymilian – pragnienie świętości”, to tytuł kolejnej oazy modlitwy, jaka miała miejsce w Lęborku. Weekendowy (5-7 listopada) czas wyciszenia zgromadził młodzież z Lęborka i Kołobrzegu.

Gościem specjalnym spotkania był o. Michał Sabatowski, prowincjalny asystent Ruchu Światło-Życie, który przybył do nas z Gdyni. Wygłosił katechezę pt. „Słuchać Pana”. Pozostawił nas z licznymi pytaniami: czy słucham Boga? w jaki sposób? czy nie zagłuszam w sobie Jego głosu?

Kolejną katechezę wygłosił lokalny asystent wspólnoty, o. Robert Wołyniec. Zaprosił w niej do refleksji nad osobistym powołaniem do świętości, na które każdy powinien indywidualnie Bogu odpowiadać w codzienności. Przywołane zostały słowa św. Maksymiliana: Świętość nie polega na czynach nadzwyczajnych,ale na dobrym spełnianiu swych obowiązków względem Boga, siebie i innych.

W programie oazy modlitwy bardzo ważne miejsce zajmuje Eucharystia, której oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowuje młodzież. Oprócz niej nie brakowało czasu na inne formy modlitwy wspólnotowej, takie jak: jutrznia, nieszpory, adoracja krzyża. Dla wielu oazowiczów cennym doświadczeniem był tzw. namiot spotkania, czyli osobiste spotkanie z Bogiem poprzez lekturę Pisma świętego. Wymiana doświadczeń indywidualnego dążenia do świętości była przedmiotem pracy w grupach, kiedy też młodzież miała okazję zapoznać się z postacią św. Maksymiliana.

Oaza modlitwy była dobrym czasem – mówią uczestnicy – kiedy mogliśmy zatrzymać się, skupić i zastanowić nad naszą świętością. Było nam to potrzebne.

Więcej na stronie lęborskich franciszkanów.

Przejdź do góry strony