Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Lębork: Relikwie św. Jana Marii Vianneya

Utworzono: 17-11-2009

Rok Kapłański, ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI, sprzyja podejmowaniu refleksji dotyczącej daru i tajemnicy powołania słabego człowieka do służby w Winnicy Pańskiej. Do tych rozważań wezwani są wszyscy chrześcijanie, a w sposób szczególny duchowni. Obecność relikwii św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, w lęborskim kościele św. Jakuba Apostoła ma być czynnikiem mobilizującym do pogłębionej modlitwy i duchowych przemyśleń.

Relikwie św. Jana Marii Vianneya powitaliśmy we wspólnocie parafialnej w poniedziałek, 16 listopada. Podczas Mszy św. z udziałem wszystkich kapłanów parafii dziękowaliśmy za dar powołania kapłańskiego zanosząc jednocześnie modlitwę w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii i z naszego miasta, za tych którzy tu niegdyś pracowali oraz o nowe powołania. W modlitwie uczestniczyli licznie zebrani wierni. O uroczystą oprawę Mszy św. zadbała Liturgiczna Służba Ołtarza oraz wspólnota Kościoła Domowego. Dobrze się złożyło, że we wspólnej modlitwie uczestniczyli o. Józef Czysz oraz br. Piotr Formela, związani z naszą parafią.

Ojciec proboszcz Piotr Pawlik, odnosząc się do przeżywanego Roku Kapłańskiego, zachęcał wiernych do korzystania z posługi konfesjonału oraz do umacniania duchowości eucharystycznej. Szczególnie czwartek, który w naszej parafii jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu, ma stawać się okazją do wytężonej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz do wypraszania łaski wytrwałości i świętości u tych, którzy już usłyszeli głos Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. W najbliższy czwartek w adoracji eucharystycznej będą uczestniczyć wszystkie grupy parafialne. Natomiast kapłani naszego dekanatu zgromadzą się we czwartek o godz. 19.15 na Mszy św. za zmarłych księży. Relikwie Świętego Proboszcza z Ars pozostaną w naszej świątyni aż do soboty.

Przejdź do góry strony