Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Lębork: renowacja misji parafialnych

Utworzono: 15-04-2011

Przed rokiem owocnie przeżywaliśmy w naszej parafii Misje święte. Zgodnie z tradycją po roku nadeszła pora ich renowacji, czyli odnowienia wezwania do nawrócenia i powierzenia na nowo swojego życia Bogu. W tym czasie naszymi duchowymi przewodnikami byli franciszkanie: o. Grzegorz Piśko z Koszalina i o. Roman Zioła z Gdańska.

Renowację misji rozpoczęliśmy w niedzielę, 10 kwietnia. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 modliliśmy się w intencji Ojczyzny oraz za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Po Mszy św. udaliśmy się przed kościół, gdzie o. Grzegorz poświęcił nowy krzyż misyjny. Niedziela była dniem zachęty do zaangażowania się w przeżywanie czasu duchowej odnowy.

Od poniedziałku do środy wierni uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych, głoszonych podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 19.15 specjalną naukę o. Grzegorz kierował pod adresem małżonków. Szczególną okazję do skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej parafianie mieli we wtorek.

W tym czasie (10 – 15 kwietnia) swoje rekolekcje wielkopostne przeżywały dzieci oraz młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz pracująca. W piątek młodzi chrześcijanie podziękowali o. Romanowi za jego słowa zachęcające do odnowy osobistej relacji z Jezusem Chrystusem.

Więcej na stronie lęborskiej parafii

Przejdź do góry strony