Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Lębork: Święto Niepodległości

Utworzono: 13-11-2010

W czwartek 11 listopada obchodziliśmy narodowe Święto Niepodległości. Był to czas wspominania trudnego wykuwania niepodległości Polski, o którym trzeba pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. W sposób szczególny nasza pamiętać skierowana była w stronę tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

Tego dnia w naszym Sanktuarium odprawiona została uroczysta Msza Święta o godz. 10.00, której przewodniczył i kazanie wygłosił o. Piotr Pawlik. Brali w niej udział księża z dekanatu, poseł Witold Namyślak, władze miasta i powiatu, reprezentacja Wojska Polskiego, harcerzy, poczty sztandarowe, grupy mundurowe.

W kazaniu o. Proboszcz podjął temat wolności, ukazał różne aspekty wolności, o których dzisiaj w wolnej Polsce bardzo często się zapomina. Przytoczył fragmenty przemówień wielkich polskich kaznodziejów, takich jak: Piotr Skarga czy kardynał Stefan Wyszyński.

Po Eucharystii wyruszyliśmy w uroczystym pochodzie przez ulice miasta pod obelisk, by oddać cześć i hołd poległym w obronie Polski.

Zdjęcia na stronie franciszkanów w Lęborku.

Przejdź do góry strony