Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Lębork: weekend skupienia Młodzeży Rycerskiej

Utworzono: 18-02-2011

W dniach 28.01- 30.01 w Gdańsku spotkały się wspólnoty Rycerskie z Czerska, Bolszewa i Lęborka wraz z moderatorem o. Robertem Twardokusem, aby wspólnie przeżyć weekend skupienia, którego mottem było „Chrześcijańskie przeżywanie niedzieli”.

Po przybyciu na miejsce ok. godz.16;00 czas ten rozpoczęliśmy wprowadzeniem w temat spotkania, po czym udaliśmy się na kolację. Tego dnia nie zabrakło również dobrej zabawy , po której udaliśmy się wspólnie na wieczorną modlitwę.

Każdy kolejny dzień rozpoczynaliśmy poranną Jutrznią, a następnie udaliśmy się na śniadanie. Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się na katechezie gdzie zastanawialiśmy się na właściwym przeżywaniem niedzieli jako dnia Pańskiego. W godzinach południowych miała miejsce Eucharystia, której przewodniczył o. Robert.

Po niej udaliśmy się na pyszny obiad. Nie zabrakło także czasu na wspólny spacer. Po powrocie przystąpiliśmy do pracy w grupach, gdzie dzieliliśmy się przeżywaniem niedzieli w naszych rodzinach.

W godzinach wieczornych przeżyliśmy wspólnie pogodny wieczór, gdzie przedstawiane były różne skecze, które rozbawiały wszystkich uczestników. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i rozmów przy herbatce.

Pod koniec dnia miała miejsce Adoracja Najświętrzego Sakramentu, na której mogliśmy podziękować Panu za cały miniony dzień. Po ciężkim dniu udaliśmy się na spoczynek aby następnego dnia móc na nowo zmierzyć się z tym co Pan nam przygotował.

Niespodzianką tej nocy była możliwość tzw. „Randki z Jezusem”, czyli indywidualnej Adoracji Pana Jezusa, sam na sam z Nim.

Dni skupienia zakończyliśmy wspólnotową Eucharystią i dzieleniem się przeżyciami z tego czasu.

Rycerka Niepokalanej


Przejdź do góry strony