Skocz do głównej treści strony
Prowincja

List Ministra Prowincjalnego na Uroczystość św. Franciszka 2022

Utworzono: 04-10-2022

List Ministra Prowincjalnego na Uroczystość św. Franciszka

Drodzy Bracia, niech Pan obdarzy Was pokojem!

W Testamencie sieneńskim Święty nasz Ojciec Franciszek pozostawił nam niezmiernie ważną rzecz, którą ośmielę się przypomnieć: „Napisz, że błogosławię wszystkich moich braci, którzy są teraz w zakonie i będą wstępowali do niego aż do końca świata. Ponieważ z powodu słabości i bólu w chorobie nie mogę mówić, wyrażę mą wolę braciom moim krótko, w trzech zdaniach, mianowicie: aby na znak pamięci na moje błogosławieństwo i mój testament zawsze kochali się wzajemnie; aby zawsze kochali i dochowywali wierności naszej pani, świętemu ubóstwu i aby zawsze byli wierni i ulegli dostojnikom i wszystkim duchownym świętej matki Kościoła”.

W tym szczególnym dla nas dniu dołączam się do tego życzenia. Życzę więc wszystkim, aby nigdy nie brakło w naszych wspólnotach Chrystusowej miłości i wzajemnego szacunku względem siebie. Niech naszym potrzebom zawsze przyświeca ideał ubóstwa, i materialnego, i duchowego. Niech zaufanie Kościołowi pomaga nam trwać w Chrystusowej nauce i właściwej interpretacji Jego słowa.

Wypełniajmy testament Świętego Ojca Franciszka najlepiej, jak potrafimy, a dzięki temu też staniemy się narzędziem Bożego pokoju.

Z modlitwą i Franciszkowym błogosławieństwem,

o. Wojciech Kulig,
Minister Prowincjalny

Przejdź do góry strony