Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Małe Taizé w Duisburgu

Utworzono: 11-09-2009

taize in DUNa ten wieczór czekaliśmy od dawna. Punktualnie o 21.00, w centrum miasta, w dawnym kościele franciszkanów, dziś karmelitańskim, rozpoczęło się niecodzienne czuwanie modlitewne. Franciszkanie i karmelici razem, oczywiście nie tylko zakonnicy, ale również prowadzone przez nas parafie i grupy, spotkały się na wspólnej modlitwie o pokój na świecie. Oczywiście data 11 września nie została tu przypadkowo wybrana, a samo nabożeństwo poprzedzone było wielotygodniowymi przygotowaniami. Nie jest łatwo zorganizować od podstaw grupę animującą modlitwę w duchu wspólnoty z Taizé. Wszelkie obawy okazały się być jednak niesłuszne – Duch Świety poprowadził spotkanie według swojego zamysłu, nasz chór pozwolił nam na wejście w głęboką zadumę i medytację nad tajemnicą krzyża.
Miejsce wydarzeń, kościół w Porcie Wewnętrznym Duisburga, jest pierwotnym kościołem naszych braci w mieście nad Renem (pierwsi franciszkanie przybyli tu już w 1256 roku).

Nasze małe Taizé cieszy, zgromadziło też wielu chętnych do wspólnej modlitwy i medytacji. Tym samym rozpoczęliśmy przygotowania do uformowania grupy, która udałaby się w grudniu na spotkanie do Poznania. Planujemy również następne karmelitańsko-franciszkańskie spotkania modlitewne.

Przejdź do góry strony