Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Medaliki dla Ukrainy

Utworzono: 12-04-2022

Franciszkański Sekretariat Misyjny rozpoczął zbiórkę funduszy na produkcję i wysyłkę medalików z Matką Bożą Niepokalaną wraz z obrazkiem i rzemykiem dla żołnierzy z Ukrainy.

Cztery lata temu wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy franciszkańskiej parafii św. Antoniego w Gdyni była pierwszą grupą, która rozpoczęła akcję Medalików dla Ukrainy, które św. Maksymilian nazywał “kulami na diabła”. Po tym, jak biskup Edward Kawa OFMConv z Lwowa, w trakcie wygłoszonych w 2021 roku w Gdyni rekolekcji wielkopostnych, zwrócił się do wiernych z apelem o zbiórkę medalików dla żołnierzy, którzy od czasu aneksji Krymu walczą o pokój swojej ojczyzny, Rycerze z Gdyni przystąpili do działania.

Każda forma pomocy jest potrzebna dla wyparcia wroga i osiągnięcia pokoju, zarówno militarna, humanitarna jak i duchowa. Sekretariat Misyjny włącza się w te dwie ostatnie poprzez zbiórki i wysyłki leków, opatrunków, transport uchodźców, ale i modlitwę.

Do tej pory Rycerze Niepokalanej wysłali do Ukrainy ponad 50 tysięcy medalików. Zapotrzebowanie jest wciąż ogromne, dlatego chcemy zaprosić Was do wsparcia i tej inicjatywy. Czyż to nie piękna misja?

Jak wynika z relacji Ojca biskupa Edwarda a także wolontariuszy, żołnierze bardzo cieszą się z medalików, chętnie je przyjmują czując wsparcie modlitewne i wstawiennictwo Maryi, dzięki której niejednokrotnie uniknęli śmierci.

Ofiary można wpłacać na konto: 

76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 z dopiskiem: “Medaliki dla Ukrainy”

Franciszkański Sekretariat Misyjny, ul. Ujejskiego 40, 81-426 Gdynia

Przejdź do góry strony