Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Ministranci z Duisburga odwiedzili Hamburg

Utworzono: 15-12-2010

W dniu 10 grudnia 2010 roku, o godzinie 16.30, po błogoslawieństwie o. Gwardiana, grupa 14 osób udała się w drogę do Hamburga. Na nocleg dotarliśmy około godz. 23.00. Zakwaterowanie otrzymaliśmy u sióstr Elżbietanek na Reinbeku.

W sobote po śniadaniu grupa ministrantów rozpoczeła zwiedzanie Hamburga. W pierwszej kolejności udaliśmy się do bardzo interesujacego Ratusza. Tutaj najmłodsi interesowali się historią miasta i sposobem jego zarządzania. Stawiali przewodnikowi przy tym mnóstwo pytań. Przed Ratuszem, jak zwykle w Adwencie, odbywa sie tradycyjny „Kirmis”. Ministranci spotkali się z życiem i atmosferą Hamburga. Po krótkim posiłku grupa ministrancka udała się do portu, w celu zwiedzenia unikalnej jako muzeum stojącej tutaj rosyjskiej łodzi podwodnej. Wejście do środka było wielkim przeżyciem, przewodnik pokazał nam w detalach wnętrze, i wprowadził w tajniki funkcjonowania takiej łodzi. Po krótkiej przerwie obiadowej oraz dłuższym spacerze dotarliśmy do muzeum modeli kolejnictwa „Wunderland”. Ministranci byli tak zachwyceni tym wszystkim, co zobaczyli, że spędziliśmy tutaj najwiecej czasu.
Zmęczeni, lecz zadowoleni, wrócilismy na nocleg. W niedzielę ministranci uczestniczyli we Mszy św. u siostr w kaplicy. Liturgia wywołała duże zainteresowanie, ponieważ śpiewał chór. Po śniadaniu oraz spakowaniu rzeczy odwiedzilismy nasz klasztor w Hamburgu.
Po zwiedzeniu kościoła oraz wielu pytaniach i odpowiedziach mieliśmy okazję na krótko spotkać sie z grupą nowo przyjętych ministrantów oraz z parafianami w domu parafialnym, (do którego nas zaprosił o. Andrzej Lengenfeld, tamtejszy gwardian). W godzinach popołudniowych udaliśmy sie w drogę powrotną.

Przejdź do góry strony