Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Nominacje w prokuratorii generalnej

Utworzono: 14-01-2020

Dekretem z dnia 4 listopada 2019 r. minister generalny o. Carlos A. Trovarelli wraz ze swoim definitorium, na sesji w dniu 1 listopada 2019 r., potwierdził o. Maurizio Di Paolo z prowincji świętych Bernardyna i Anioła we Włoszech (Abruzja) na urzędzie prokuratora generalnego na drugą sześcioletnią kadencję.

W dniu 9 grudnia minister generalny spotkał się z członkami prokuratorii, by poznać metody działania i pracę prowadzoną zespołowo.

Dekretem z dnia 31 grudnia 2019 r. o. Carlos, za zgodą definitorium z 17 grudnia 2019 r., przedłużył do kapituły generalnej w 2025 r. nominacje dla dwóch członków prokuratorii generalnej: o. Roberta Leżohupskiego z prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego w Polsce (Gdańsk) i o. Francesco Panizzolo z prowincji włoskiej św. Antoniego z Padwy (Włochy Północne). Należy dodać, że są oni zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin w Penitencjarii Apostolskiej (o. Robert) i w Kongregacji Nauki Wiary (o. Francesco).

Członkowie prokuratorii spotykają się co dwa tygodnie dla konsultacji bardziej złożonych kwestii prawnych oraz w celu przydzielenia poszczególnych spraw, w zależności od ich dyspozycyjności i znajomości językowych.

W najbliższych miesiącach ważnym zadaniem będzie rewizja „Podręcznika do załatwiania spraw prawnych”, który, ze względu na ciągłe zmiany, musi zostać uaktualniony i uzupełniony zgodnie z nowym prawodawstwem Kościoła i Zakonu oraz z praktyką przyjętą w kurii rzymskiej.

Zamiarem prokuratorii jest też szerzenie znajomości wiedzy prawnej wśród tych, którzy pełnią posługę zarządzania, i ogólnie pośród wszystkich braci. W związku z tym, w najbliższym czasie, odbędzie się „tydzień formacyjny” dla nowych ministrów, kustoszy i sekretarzy prowincjalnych. Ponadto jest na etapie planowania drugie „sympozjum prawne”.

o. Maurizio Di Paolo, prokurator generalny

za: ofmconv.net

Przejdź do góry strony