Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Nowy dodatkowy termin rekolekcji 21-23 listopada: Błogosławieństwo i przekleństwo. „Życie i śmierć są w mocy języka”

Utworzono: 26-08-2014

Lista uczestników na rekolekcje w terminie 5-7 września została zamknięta. Zapraszamy w nowym terminie 21-23 listopada 2014 roku. Liczba osób ograniczona. Polecamy każdego z uczestników codziennej modlitwie, prosząc, aby Pan zgromadził Tych, których chce. Duchu Święty tchnij swoją moc i potrzebne dary !!!

 • Termin: 21-23 listopada 2014
 • Temat: Błogosławieństwo i przekleństwo. „Życie i śmierć są w mocy języka” (Prz 18, 21) 

Odrzuć zamartwianie się, niepokoje i złe myśli…

Nasz umysł i wolna wola są celem szkodliwego oddziaływania duchów, które poprzez poruszenia zmysłowe, próbują wpływać na wyobraźnię, a tą drogą na interpretację zdarzeń, przeżyć i doświadczeń, także więc na nasze postępowanie, samopoczucie i relacje z innymi ludźmi.

Rekolekcje pozwolą Ci poznać duchowe podstawy funkcjonowania Twojego umysłu i ciała. Chcemy pomóc dostrzec Twoje schematy reagowania, sposoby negatywnego myślenia, które zwodzą duszę, a także ich skutki w postępowaniu. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się u Ciebie: zamartwianie się, narzekanie, niepokoje, projektowanie negatywnych ocen i nastawień, złe przeczucia, brak ufności i nadziei na pomyślność, na błogosławieństwo Boga. Powiemy o tym, jak odnawiać sposób myślenia i przeżywania, by myśleć i czuć pozytywnie, by oczekiwać dobrych rzeczy i zdarzeń – w zaufaniu Bogu.

W życiu duchowym istnieje prawo siewu – „to co siejesz, to zbierać będziesz”. Otrzymujemy to, co wyznajemy swoimi ustami, ponieważ wypowiadane słowa mają moc sprawczą. Biblia mówi, że wszelka zła mowa (oskarżenie, narzekanie, szemranie, złorzeczenie, krytyka) ma bardzo negatywny wpływ na nasze życie. Kiedy używamy języka ku złemu, sprowadzamy śmierć i przekleństwo, a blokujemy życie i błogosławieństwo. Złe słowa wypowiadane o sobie, to droga do autodestrukcji, są one „prorokowaniem” nad sobą. W konsekwencji obciążają nas i mogą stanowić przeszkodę do życia w sposób wolny i pełny. Podobnie skutkuje zła mowa innych osób skierowana pod naszym adresem.

Od Ciebie zależy jak będziesz korzystać z języka, czy wybierzesz życie – afirmację, czy śmierć – negację. Jaki więc użytek chcesz zrobić z języka i jakie słowa wypowiadać? Jak przeciwstawiać się skutkom złej mowy innych? W jaki sposób korzystać z mocy i chwały Bożej, aby doświadczać uzdrowienia?

Jeżeli zmęczyło Cię już to, że kręcisz się w kółko i nie możesz dojść do zamierzonego celu i czujesz obciążenie negatywnego myślenia i złej mowy, to ten warsztat jest dla Ciebie.

DLA KOGO?

Zapraszamy kobiety i mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą zmienić swój sposób myślenia i używania języka. Chcą uwolnić się od skutków złorzeczeń, przekleństw, złej mowy wypowiadanej przeciwko sobie oraz przez inne osoby pod naszym adresem.

POZNASZ / DOWIESZ SIĘ:

 • co na temat języka i mowy mówi Biblia
 • co to znaczy, że słowa mają moc i w jaki sposób zmieniają się w przekleństwa
 • jakie są skutki ducha narzekania, szemrania i krytyki (przykłady Izraelitów na pustyni oraz Miriam, siostry Mojżesza i Mikal, żony Dawida)
 • jakie złe komunikaty blokują w Tobie życie w pełni
 • dlaczego przechodzisz przez próby i doświadczenia
 • dlaczego te same problemy wciąż wracają do Ciebie
 • gdzie tkwi przyczyna Twoich problemów i jakie negatywne skutki przynosi Tobie narzekanie, szemranie, krytyka, osąd
 • jak usłyszeć Boży głos w problemach i jak je rozwiązać
 • w jaki sposób wypowiedzi kształtują rzeczywistość
 • jak obronić się przed złą mową innych osób
 • jak zmienić złe nawyki w mówieniu
 • czym jest dobre wyznanie i ogłaszanie zwycięstwa JEZUSA

CELE

 • rozpoznać różnicę pomiędzy FAKTEM a PRAWDĄ płynącą ze Słowa Bożego
 • odrzucić kłamstwa i fałszywe przekonania o sobie i swoim życiu
 • odnowić umysł i przyjąć nowy rodzaj myślenia
 • nauczyć się panowania nad swoim językiem i korzystać z mocy Bożej

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz.18.00 kolacją, a kończą w niedziele około godziny 14.00 obiadem.

Koszt rekolekcji:

Można wybrać opcję z noclegiem lub bez noclegu:

 • 190 zł  – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne,  dopłata do pokoju jednososbowego – 80 zł
 • 120 zł – wyżywienie, koszty organizacyjne

ZAPISY:

REKOLEKCJE PROWADZĄ:

Irena Neumueler: teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego. Ukończyła studia doktoranckie na UKSW w Warszawie na wydziale teologicznym. Ma doświadczenie pracy nauczycielskiej i wykładowcy. Jest pomysłodawczynią i autorką Programu Status Feminae oraz prezesem Fundacji Status Feminae; właścicielką firmy szkoleniowej InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJ. Jej pasją od wielu lat jest towarzyszenie i wspieranie w rozwoju duchowym i osobistym drugiego człowieka.

o. Piotr Pliszka OFM CONV.: dyrektor Domu Pojednania i Spotkań, przełożony braci ze Wspólnoty Domu Św. Maksymiliana, rekolekcjonista, spowiednik, kierownik duchowy, moderator kręgu Domowego Kościoła; z zamiłowania kucharz; odpowiedzialny za projekt „Wyspa Świętego Franciszka”, którego elementem jest Dom św. Maksymiliana.

Przejdź do góry strony