Skocz do głównej treści strony
Prowincja

O jałmużnie wielkopostnej i kartonach do butów

Utworzono: 25-02-2010

Wielki Post rozpoczęliśmy w Duisburgu pod hasłem pomocy potrzebującym. Jako że powinna ona przyjąć konkretne formy, zaprosiliśmy parafię ponownie (podobnie jak to miało miejsce w adwencie) do wzięcia udziału w charytatywnej akcji. Modlitwa i jałmużna wielkopostna powinny się nawzajem uzupełniać.
O akcję w Niemczech nietrudno, nie brakuje chętnych do ofiarnego włączenia się w pomoc, z modlitwą trochę gorzej, stąd propozycja połączenia obydwu we wspólnej inicjatywie.
I tak w 1. Niedzielę Wielkiego Postu spotkaliśmy się na kolejnej mszy rodzinnej, przygotowanej przez coraz lepiej funkcjonujący Krąg Rodzin (grupa zajmująca sie pomocą i postawieniem na nogi duszpasterstwa rodzinnego w naszej parafii). Jednocześnie rozdawalismy wszystkim wiernym puste kartony po butach, w których były umieszczone listy rzeczy, jakie zbieramy. Dary w postaci artykułów higieny osobistej, zostaną pod koniec Wielkiego Postu przekazane dla domu dziecka „Maria in der Drucht”, placówki Caritas na południu Duisburga.

Akcja charytatywna jest poparta regularnymi spotkaniami modlitewnymi, przygotowywanymi raz w tygodniu przez rodziny i z myślą o rodzinach. Wobec obecnego kryzysu niemieckiej rodziny, takiej modlitwy nigdy za wiele.

Przejdź do góry strony