Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

Utworzono: 06-04-2019

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Weronika Leśniewska, zajęła I miejsce w XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie, której finał odbył się 4 kwietnia w Siedlcach. Zwyciężczynię przygotowywał o. Piotr Okrój OFMConv. 

Z ponad 70-ciu finalistów etapów diecezjalnych, w części pisemnej olimpiady, wyłoniono najlepszą 5-tkę, która wykazała się swoją wiedzą przed głównym jury w części ustnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książkę o św. Franciszku z Asyżu. Za zajęcie I miejsca Weronika otrzymała dodatkowo laptopa i indeksy kilku uczelni wyższych w Polsce.

Prowincję gdańską oprócz uczniów z Inowrocławia reprezentowała młodzież z Gdyni i Kołobrzegu wraz z opiekunami o. Bartłomiejem Ewertowskim i o. Krzysztofem Bartczakiem.

Organizatorami Olimpiady byli: Prowincja Matki Bożej Niepokalanej (Warszawa), Klasztor Ojców Franciszkanów  w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Prowincja św. Maksymiliana Marii Kolbego (Gdańsk) oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię (Kraków).

Zdjęcia: o. Sylwester Gąglewski (cała galeria na oficjalnej stronie Olimpiady)

Przejdź do góry strony