Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Patronat Honorowy nad „Asyżem w Gdańsku 2015”

Utworzono: 27-10-2015

Bracia Franciszkanie z Gdańska, Gminą Muzułmańska oraz Niezależna Gmina Wyznania Mojżeszowego  serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy o pokój dnia 8 listopada 2015 roku (niedziela) o godzinie 16.30 – Prezbiterium Kościoła Świętej Trójcy.

Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański objął Honorowy Patronat nad spotkaniem modlitewnym i wszystkich Organizatorów, Uczestników i Gości tego spotkania poleca opiece Matki Bożej Stolicy Mądrości. Ks. Arcybiskup Metropolita ufa, ze spotkanie będzie dobrą okazją do refleksji nad stanem i zadaniami rodziny, w kontekście synodu biskupów w Rzymie poświęconego rodzinie.

Również Pan Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska objął patronat honorowy nad „Asyżem w Gdańsku – Spotkanie dla pokoju”.  Pan Prezydent Miasta Gdańska, jest przekonany, że 10-letnia tradycja naszych spotkań w obecnym czasie doskonale wpisuje się w skomplikowaną sytuację migracyjną, a także z wiązaną z nią przenikalnością różnych religii i kultur oraz spotkaniem z inną mentalnością i specyfiką krajów. Dodaje: wierzę, że tylko dialog, współpraca i solidarność między Żydami,  Muzułmanami i Chrześcijanami złączy ludzi z różnych środowisk, wspólnot i religii, a dzielenie się Chlebem stanie się okazją do braterskiej miłości i otwartości. Ufam, iż franciszkańskie zawołanie: Pokój i Dobro! jest na tyle piękne i uniwersalne, że pociągnie i pojedna wielu ludzi.

PROGRAM:
I. MIEJSCE MODLITWY

16:30 – 17.15 Prezbiterium Kościoła Świętej Trójcy

• „Modlitwa o Pokój” z udziałem Żydów, Muzułmanów i Chrześcijan
II. FORUM JEDNOŚCI – DZIEDZINIEC DIALOGU
17:15 – 18.15 Prezbiterium Kościoła Świętej Trójcy

  • Rodzina na granicy kultur
  • Słowo zaproszonych prelegentów:
    Zaproszone Rodziny i Małżeństwa Mieszane z różnych wyznań
    Moderacja: red. Adam Hlebowicz
  • Dzielenie się Chlebem – znak miłości i otwartości

Patronat Honorowym 2015

glodz-herb-276x300

Przejdź do góry strony