Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pielgrzymi w Asyżu

Utworzono: 30-10-2011

Trzech polskich pielgrzymów – Wojtek, Roman i Dominik – związani z gdańskimi franciszkanami, po kilkumiesięcznej wędrówce 27 października dotarli do Asyżu. Wyruszyli z trzech różnych miejsc: z Jerozolimy, Fatimy i Moskwy, by spotkać się w mieście św. Franciszka w dzień modlitwy o pokój, na którą Benedykt XVI zaprosił przedstawicieli religii na pamiątkę podobnego wydarzenia sprzed 25 lat, kiedy to błog. Jan Paweł II modlił się z wyznawcami innych religii prosząc o pokój.

Nasi pielgrzymi po wielu przygodach i trudach dotarli bezpiecznie na miejsce. Następnego dnia – 28 października – wzięli udział we Mszy św. sprawowanej w Dolnej Bazylice św. Franciszka. Na zakończenie liturgii wręczyli Kustoszowi Bazyliki orędzie pokoju i cywilizacji miłości, podpisane w Gdańsku przez przedstawicieli trzech religii – chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Kustosz wręczył pielgrzymom krzyże franciszkańskie i wyraził głęboki podziw dla ich trudu pielgrzymowania.

Po Eucharystii pielgrzymi udali się do grobu św. Franciszka, a stamtąd na wspólny posiłek. Na koniec otrzymali certyfikaty pielgrzymów i… wyruszyli w drogę powrotną do Polski.

Przejdź do góry strony