Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pielgrzymka duchowa – dzień 13

Utworzono: 09-08-2019

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 13.

Konferencja – Przez uwielbienie więcej Boga

Doświadczeniem dobroci Boga jest to, że On zna mnie całego. Wszystko o mnie wie i mówi „nie zawiodłem się”. Bóg patrzy na człowieka zupełnie inaczej.

Bóg włożył w nasze serca uwielbienie i chce byśmy stawali się ludźmi uwielbienia. Uwielbienie nie jest zależne od naszego nastroju i samopoczucia. To jest bardzo głębokie wezwanie, które Bóg składa w nasze serca i chce byśmy stale się na to otwierali.

Kiedy mówimy: „bądź błogosławiony”, co wtedy robi Bóg? – mówi nam to samo, ty też bądź błogosławiony, ja Ci błogosławię.

Kiedy my błogosławimy Boga, uwielbiamy Go. To On daje nam coraz więcej siebie, daje nam doświadczać takiej Jego Miłości i Dobroci jakiej nikt i nic nie może nam zapewnić.

Czy tęsknię za Bogiem? Czy pragnę Go coraz więcej i więcej?

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 9 sierpnia (piątek) – Dźwiganie Krzyża przez Pana Jezusa

Jezus z krzyżem na ramionach idzie droga przygotowaną Mu przez Ojca. Z krzyżem złożonym z moich grzechów. Z krzyżem bardzo ciężkim. Na swej drodze spotyka wielu ludzi. Większość z nich krzyczy złośliwie i szyderczo. Są jednak i tacy, którzy cicho pomagają. Do której grupy ja się zaliczam?

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL

Przejdź do góry strony