Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pielgrzymka duchowa – dzień 14

Utworzono: 10-08-2019

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 14.

Konferencja – Przez uwielbienie więcej zaufania

Każda forma szczerej modlitwy otwiera drzwi naszego życia dla Bożej mocy. Lecz modlitwa uwielbienia wyzwala więcej mocy Bożej niż jakakolwiek inna forma prośby.

Ważnym krokiem w akcie uwielbienia Boga jest odwrócenie wzroku od groźnych okoliczności, a w miejsce tego – spojrzenie na Boga.

Moc Boża działa, gdy ludzie wykazują zaufanie i pewność poprzez wielbienie Boga.

Każdy z nas ma pewną koncepcję Bożego błogosławieństwa dla naszego życia i pewne wyobrażenie o tym, w jaki sposób Bóg powinien nas kochać. Ale dzisiaj zachęcamy by usłyszeć zaproszenie Jezusa: Sprzedaj wszystko co masz… Sprzedaj to, co staje na drodze Twojej relacji ze Mną, relacji z Ojcem, z siostrą, z bratem, z innymi ludźmi… Sprzedaj to, co niszczy twoją bezinteresowność, wrażliwość, czułość… Czy jesteś gotowy, by to zrobić? Sprzedaj i zacznij uwielbiać!!! Bądź dla Boga i pozwól, by Bóg był dla Ciebie i zajął się Twoimi sprawami.

To jest uwielbienie! Kiedy zajmujemy swoje miejsce, uznając kim wobec Boga jesteśmy i Kim On jest dla nas. Pozwalamy wtedy Bogu działać w naszym życiu, a jest On bardzo hojny w dawaniu.

Podejmiesz wyzwanie?

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 10 sierpnia (sobota) – Ofiarowanie Jezusa w Świątyni 

Dopiero co się narodził a ty matko oddajesz Go całego Bogu. Ofiarować się na przepadłe Jezusowi, nie pozostawiając nic dla siebie. To boli. Ale w tym bólu rodzi się radość. Odzyskujemy wolność. To co oddam Bogu na serio to tak na prawdę staję się moje. Maryjo pomóż mi zrozumieć, iż oddając siebie- posiadam siebie.

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL

Przejdź do góry strony