Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pielgrzymka duchowa – dzień 3

Utworzono: 30-07-2019

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 3.

Konferencja – Uwielbienie – Jezus Chrystus

Nic tak Bogu nie przynosi chwały, jak nasze pokorne z Nim przebywanie i świętość życia. „Ci, którzy oddają się tej posłudze, wielbią Boga za to, żeście posłuszni w wyznawaniu Ewangelii Chrystusa, a w prostocie stanowicie jedno z nimi i ze wszystkimi”. (2 Kor 9,13). Dlatego św. Paweł wzywa: „Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”(1 Kor 10, 31).

Dobro Najwyższe, którym jest sam Jezus Chrystus, to Dobro, bez którego nie możemy żyć pełnią szczęścia.

Człowiek stworzony jest po to, aby Boga, Pana Naszego, Jezusa Chrystusa, chwalił, czcił i Jemu służył. Przez takie życie zbawi swoją duszę. Często traktujemy Boga tylko w kategoriach „daj”, budzimy się i od razu „pobłogosław”, „wesprzyj”, „udziel łaski”.  I tak cały czas, na okrągło. A przecież potrzebujemy Boga, bo chcemy Jego darów. Mało kto przychodzi do Niego, by być dla Niego Samego.

Kiedy wielbimy Pana i Zbawiciela moc Boża staje się naszym udziałem. Stajemy się dyspozycyjni na to, co Bóg chce nam objawić. Czy jest we mnie otwartość na Boże Słowo?

Jezu dziś „JESTEM” dla Ciebie Samego!

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 30 lipca (wtorek) – Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

Jezus rozmawiając w ogrodzie oliwnym i zgadzając się na wolę Ojca nie wchodziłeś w pustkę, lecz oddawałeś się w pełni w ramiona Boga Ojca. To jedna z twych trudniejszych modlitw. Strach przed kielichem goryczy rozdzierał Ci serce. O współcierpiącej Maryi nikt nie powiedział, że po wypowiedzeniu swego „fiat” lęk opuścił Ciebie. Nikt nie napisał w ewangelii, że przestałaś się bać i odczuwać trwogę. To siła zawierzenia daję tę moc, by wypełniać wolę Boga.

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL

Przejdź do góry strony