Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pielgrzymka duchowa – dzień 6

Utworzono: 02-08-2019

Koniec pielgrzymki? Nie, to dopiero szósty dzień wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 6.

Konferencja – Uwielbienie – Wysławiać graniem i śpiewaniem

W Starym Testamencie najczęściej używanym określeniem uwielbienia, jest śpiewanie (hallal) Bogu. Tehillahto spontaniczny hymn pochwalny, gloryfikowanie Boga przez pieśń, wydobytą z wnętrza i zaśpiewaną z zachwytem. Inne hebrajskie słowo zamar oznacza dotykanie palcami strun instrumentu, pociąganie za struny w ramach świętowania, aby wyśpiewać Bogu chwałę na swoim instrumencie.

W Starym Testamencie znajdziemy liczne przykłady uwielbienia Boga rozumiane właśnie jako osobiste wyśpiewywanie Bogu pieśni pochwalnych i dziękczynnych. „Radośnie śpiewajcie Bogu, naszej Mocy, wykrzykujcie Bogu Jakuba! Zacznijcie śpiewać i w bęben uderzcie, w harfę słodko dźwięczącą i lirę!” (Ps 81,2-3).

Śpiewanie Bogu z całego serca hymnów, psalmów i pieśni pełnych ducha, których słowa zaczerpnięte są z Biblii jest szeroko rozpowszechnionym sposobem uwielbienia.

„Kto śpiewa, ten dwa raz się modli” – mówi św. Augustyn, natomiast św. Hildegarda uważa, że muzyka tworzona przez ludzi jest środkiem do odzyskania początkowej radości i piękna raju.

Czy śpiewam Bogu pieśni? Czy nie wstydzę się przez swój śpiew uwielbiać Boga? Czy włączam się do wspólnego grania i śpiewania na chwałę Pana?

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 2 sierpnia (piątek) – Biczowanie Pana Jezusa

Boleśnie ranią ciało Jezusa a On milczy. W spokoju przyjmuje to, co ofiarują Mu ludzie. Dlaczego? Nie rozumiesz? Dlatego, aby mnie i ciebie nauczyć cierpliwego przyjmowania i przeżywania tego, co trudne, tego co boli, co rani. Jezus wie, że nie jest sam. Wie, że ma Ojca, który Go kocha. Przecież i ja mam tego samego Ojca. Czy pamiętam o tym?

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL

Przejdź do góry strony