Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pielgrzymka duchowa – dzień 9

Utworzono: 05-08-2019

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 9.

Konferencja – Przez uwielbienie więcej radości

Uwielbienie Boga zawsze czymś skutkuje. Pierwszym owocem uwielbienia jest radość. Ten owoc możemy spożywać do syta, on nigdy nie usycha. Co więcej, ma niezwykłą zdolność do rozmnażania, kiedy jest dzielony. To rzecz pewna: uwielbienie
i dziękczynienie rodzą radość. Serce, które umie wielbić Pana i umie dziękować, jest sercem radosnym.

Prawdziwe uwielbienie sprawia, że twarz człowieka się zmienia. Z uwielbienia wychodzę człowiekiem przemienionym radością Bożą. Papież Franciszek mówi: „To proste modlić się o jakieś łaski. Trudniejsza jest modlitwa uwielbienia, jednak to ona jest modlitwą prawdziwej radości. Ona przynosi nam radość bycia szczęśliwymi przed Panem”. Dlaczego tak jest? Ponieważ kiedy skupiamy się na Bogu i na Dobrej Nowinie – nie możemy nie być radośni. Pomyśl o miłości Boga do ciebie, o obietnicy życia wiecznego, o Miłosierdziu Ojca, o zbawieniu danym przez Jezusa. To Ewangelia – Dobra Nowina! Ona wprawia w radość i nie ma już innej radośniejszej nowiny niż ta.

Czy we mnie jest radość? Czy przyjmuje to, co Bóg mi daje? Czy potrafię powiedzieć „Dziękuję”?

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 5 sierpnia (poniedziałek) – Narodzenie Pana Jezusa

Jezus Chrystus rodząc się w najprymitywniejszych warunkach stał się przystępny dla wszystkich ludzi: dorosłych, starców i dzieci. Trzeba tylko otworzyć swe serce na milczącą wymowę dziecięctwa Jezusowego.

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL

Przejdź do góry strony