Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pierwsza część Kapituły Duchowej 2011

Utworzono: 18-05-2011

W dniach od 9 do 14 maja 2011 r. w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej odbywała się pierwsza część Kapituły Duchowej Prowincji św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych. Kapituła Duchowa jest okresowym spotkaniem wszystkich zakonników prowincji ukierunkowanym na pogłębienie życia duchowego, wiedzy teologicznej, a przede wszystkim na umocnienie doświadczenia wspólnoty, która stanowi o naszym charyzmacie (conventualita’). To braterskie spotkanie prowadzi także do umocnienia w powołaniu i powrotu do źródeł franciszkańskiego charyzmatu. Przez poszczególne dni bracia wsłuchiwali się w konferencje i wykłady, wspólnie modlili się (Eucharystia, Liturgia Godzin, adoracja, praktyki pokutne), spożywali posiłki; przewidziany był także czas na spotkania i pracę w grupach.

Podejmowane były m.in. takie zagadnienia jak Lectio Divina, rozmyślanie franciszkańskie, postać św. Maksymiliana czy kapituła w klasztorze. Prelegentami byli: o. dr Andrzej Zając OFMConv, o. mgr lic. Andrzej Włodarczyk OFMCap, ks. dr Robert Henryk Muszyński i ks. mgr lic. Józef Maciąg.

Na kapitule obecny był Minister Prowincjalny o. Adam Kalinowski oraz asystent generalny o. Jacek Ciupiński. Ostatniego dnia (w sobotę) Eucharystii przewodniczył Ordynariusz diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, J. Eks. ks. Bp Edward Dajczak.

Przejdź do góry strony