Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Po rekolekcjach w DMK

Utworzono: 16-02-2016

W Domu Pojednania odbyły się w dniach 12-14 lutego rekolekcje weekendowe Modlitwa Jonasza prowadzone przez o. dr Roberta Zbierańskiego.

W rytmie lectio divina uczestnicy pochylali się nad księgą Jonasza, by zmierzyć się z własną drogą, z odkrywaniem dobroci Boga także w trudnych doświadczeniach – we własnej Niniwie. Pomocą w tej drogę była wprowadzenie do medytacji, rozmyślanie oraz wspólne spotkania w grupach dzielenia. W sobotę wieczorem uwielbialiśmy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Oczywiście nie zabrakło codziennej Eucharystii, indywidualnej rozmowy i spowiedzi. Rekolekcje pomogły mi, stwierdza jeden z uczestników w odkryciu miejsc trudnych i spojrzenia na nie oczyma wiary. Inna osoba dodaje, że podczas rekolekcji odczytała na nowo swoją historii życia. Widzę, że Bóg był obecny każdego dnia i mi zawsze błogosławił i strzegł. Teraz wiem, że jestem kochana przez Boga.

Każde rekolekcje pomagają mi pogłębić moja wiarę, a przez te mam pragnienie pogłębić moja osobista modlitwę Słowem Bożym i jeszcze bardziej Jemu zaufać.

Dziękujemy uczestnikom za udział w tych rekolekcjach, a z serca przede wszystkim dziękujemy Bogu za dar ojca Roberta.

Kolejne rekolekcje w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku, na które zapraszamy:

  •  26 – Grafika: Po rekolekcjach w DMK Grafika: Po rekolekcjach w DMK Grafika: Po rekolekcjach w DMK Grafika: Po rekolekcjach w DMK

Przejdź do góry strony