Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Podzielmy się radością – akcja dla Kenii

Utworzono: 22-10-2014

Kilka tygodni temu zamieściliśmy na youtube film w ramach akcji Ice Bucket Challenge (zobacz film). Spotkał się on ze sporym zainteresowaniem, także dlatego, że nie był zwyczajnym wylewaniem wiadra wody na głowę.

Na filmie o. Arek Kumbe Kukałowicz nalewa wodę do kubków dziewczynkom z franciszkańskiego domu dziecka w Limuru (Kenia). Film zachęcał do wsparcia tego franciszkańskiego dzieła pomocy kenijskim dzieciom. Pojawiło się wówczas wiele głosów, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Z jednej strony chwalono za pomysł i wyrażano solidarność z franciszkanami i osieroconymi dziećmi. Z drugiej ganiono franciszkanów za włączenie się w moralnie niepewną akcję Ice Bucket Challenge.

Dziś, autorzy pozytywnych jak i negatywnych komentarzy, mają możliwość wyjść poza sferę blogowania i realnie wspomóc Dom Dziecka św. Antoniego w Limuru. Oto w jaki sposób.

Na co zbieramy?

Stworzenie pracowni komputerowej w St. Anthony Children’s Home – Centrum Rehabilitacyjnym dla dziewcząt w Limuru w Kenii, założonym w 2002 roku przez polskich Franciszkanów Konwentualnych Gdańskiej Prowincji Św. Maksymiliana.

Dla kogo?

Centrum Św. Antoniego to miejsce, w którym schronienie znalazło ponad 60 skrajnie ubogich, molestowanych fizycznie, psychicznie a nawet seksualnie dziewczynek. Gdyby nie to miejsce dziewczynki nie miałyby możliwości chodzenia do szkoły – nie miałyby za co jej opłacić. W domu rodzinnym nie zaznały miłości, często nie dostawały ani jednego posiłku dziennie, a warunki w jakich żyły były bardzo trudne. Teraz dzięki polskim franciszkanom w Kenii, dziewczynki znalazły schronienie, mogą myśleć o przyszłości i normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie, w którym znajdą dobry zawód. Na co dzień opiekują się nimi siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek Najświętszego Serca Pana Jezusa, a czasem także wolontariusze.

Screen Shot 2014-10-22 at 17.00.03

Pomagać można wystawiając przedmioty lub je kupując.

WEJDŹ na www.charytatywniallegro.pl

ZNAJDŹ Organizację Pożytku Publicznego: Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Cel: PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ / Zorganizowanie pracowni komputerowej dla dziewcząt w Kenii lub bezpośrednio:

Zobacz przedmioty wystawione na ten cel na CHARYTATYWNI ALLEGRO

Przejdź do góry strony