Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pogrzeb br. Michała Sypnika OFM Conv

Utworzono: 16-10-2015

W czwartek 15 października 2015 roku w naszym franciszkańskim kościele w Lęborku odbył się pogrzeb br. Michała Sypnika OFM Conv,, zmarłego 12 października o. godz. 23:21 w lęborskim szpitalu.

Po modlitwie różańcowej w intencji Zmarłego, o godz. 12.00 rozpoczęła się Msza Św., której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski. Obecna była rodzina Zmarłego, bracia z różnych klasztorów naszej Prowincji, księża z parafii lęborskich, jak również wierni z naszej lęborskiej parafii, w której był 27 lat.

Zebranych powitał o. Proboszcz Roman Zioła. Ojciec Wikariusz Prowincji o. Leszek odczytał życiorys br. Michała. Podczas homilii ojciec Prowincjał zauważył, że my często boimy się śmierci z różnych powodów, a dla Św. Franciszka śmierć była siostrą z którą się zaprzyjaźnił. To ona Siostra śmierć przenosi nas z tego do tamtego świata. Dla Św. Franciszka codzienność była umieraniem, ponieważ aby prawdziwie żyć dla Chrystusa trzeba umierać dla siebie, dla własnego egoizmu. Bez codziennego umierania nie będziemy prawdziwie żyć. Właśnie w takiej franciszkańskiej optyce umierał br. Michał, który był cichy, pokorny, nie zwracający na siebie uwagę, nigdy nie skarżący się na cierpienie. Jego wiara wyniesiona z domu rodzinnego była prosta, szczera. Br. Michał zadowalał się codziennością i w potrafił się nią cieszyć i radować. Pod koniec kazania ojciec Prowincjał stwierdził, że dziś chcemy dziękować Bogu za dar Jego osoby, posługi  – a czynimy to poprzez naszą tutaj modlitwę.

Po podziękowaniach i krótkim wspomnieniu o. Prowincjała odmówiono modlitwy przy trumnie br. Michała. Dalsza część pożegnania odbyła się na cmentarzu lęborskim, gdzie ceremonii przewodniczył Minister Prowincjalny. Br. Michał odszedł do Pana po wieczną nagrodę. Polecamy naszego zmarłego Brata życzliwej pamięci modlitewnej.

Przejdź do góry strony