Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Pogrzeb o. Andrzeja Cyrańskiego

Utworzono: 23-06-2022

21 czerwca 2022 roku w kościele pw. Trójcy Świętej i św. Kazimierza w Miednikach Królewskich na Litwie odbyły się uroczystości pogrzebowe o. Andrzeja Cyrańskiego, który odszedł do Pana 13 czerwca.

Uroczystościom przewodniczył ks. bp Darius Trijonis, zaś Słowo Boże wygłosił Minister Prowincjalny o. Wojciech Kulig.

Bycie czujnym i oczekiwanie na spotkanie z Panem to nieustanne odnawianie z nim relacji, to nie ucieczka w jakieś nierealne marzenia, ale piękna zwykła droga, po której chcemy iść z wdzięcznością, zawierzając Panu i Jego matce nasze życie. Śp. O. Andrzej taką drogę właśnie przeszedł. Zwyczajną drogę, bez wielkich blasków, tytułów naukowych, osiągnięć na miarę wymagań, które daje dzisiejszy świat – mówił o. Prowincjał.

Większość swojej posługi duszpasterskiej, bo aż 27 lat, spędził właśnie tutaj w Miednikach, wśród Was, wśród ludzi, których śmiało mogę powiedzieć kochał, do których się przywiązał, za których czuł się odpowiedzialny – zaznaczył o. Wojciech. Tutaj w Miednikach był jego dom, tutaj czuł się spełniony, tutaj chciał być pochowany jak mówił, wśród swoich. Znał Was wszystkich po imieniu, razem z Wami przeżywał Wasze troski i niejednokrotnie o nich mówił. Czuł jakąś wewnętrzną odpowiedzialność za każdego z Was. Był pasterzem, który znał swoje owce po imieniu.

Ostatnim obrzędom na cmentarzu parafialnym przewodniczył Minister Prowincjalny.

Przejdź do góry strony