Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Polsko-niemiecko-litewskie forum partnerstw w DMK

Utworzono: 01-04-2015

DMK wspólnie z niemieckimi partnerami Fabro E.V. i Migranet MV było organizatorem polsko-niemiecko-litewskiego forum partnerstw i seminarium metodycznego dla nauczycieli, multiplikatorów i przedstawicieli instytucji samorządowych i pozarządowych. Projekt odbywał się w dniach 26- 29 marca w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku.

Ważną częścią projektu była prezentacja uczestników i instytucji oraz nawiązanie kontaktów między organizacjami pozarządowymi i placówkami edukacyjnymi. Ciekawą formą integracji był rajd terenowy przygotowany w językach narodów biorących udział w forum. Jeden z wieczorów zakończył się degustacją tradycyjnych potraw z Polski, Niemiec i Litwy. Uczestnicy odwiedzili też wystawę w Europejskim Centrum Solidarności oraz poznali zadania, cele i możliwości edukacyjne współpracy z ECS-em.

Przedstawiciele instytucji prezentowali profile działalności poszczególnych organizacji, m.in.: wymiany szkolne, promocję zdrowego trybu życia oraz sportu (w tym niestandardowe dyscypliny sportowe), profilaktykę uzależnień wśród młodzieży, fizjoterapię, hipoterapię, warsztaty artystyczne, działania na rzecz migrantów.

Celem forum było stworzenie platform współpracy dla organizacji  i placówek z Polski, Niemiec i Litwy oraz  pogłębienie wiedzy pedagogicznej uczestników. Forum zaowocowało planami wspólnej realizacji projektów międzynarodowych. Seminarium dofinansowywane zostało ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Przejdź do góry strony