Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Popiszczmy razem… otwarcie szopki

Utworzono: 13-12-2011

16 grudnia, w piątek o godz. 12.00 w kościele OO. Franciszkanów p.w. Św. Trójcy w Gdańsku odbędzie się uroczyste otwarcie kolejnego etapu budowy zabytkowych organów i uruchomienie Szopki Bożonarodzeniowej przez Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą przywoływać muzykujące anioły z prospektu organowego grając na gwizdkach-lizakach, które zostaną rozdane wszystkim przybyłym. Następnie Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz uruchomi odrestaurowaną ruchomą Szopkę Bożonarodzeniową, najstarsze tego typu urządzenie na Pomorzu. Podczas happeningu trwającego około godziny, dzieci, a także dorośli usłyszą historię organów, i dowiedzą się na czym polega i jak wygląda proces tworzenia tak fenomenalnego i unikatowego na skalę europejską instrumentu. Dzieci biorące udział w wydarzeniu otrzymają mały słodki upominek od Św. Mikołaja. Na miejscu obecni będą wolontariusze, kierujący ruchem uczestników, a także służba medyczna i Straż Miejska zabezpieczająca ulicę.

W zeszłym roku po raz pierwszy organizowana akcja zakończyła się niezwykłym sukcesem – uczestniczyło w niej blisko 900 dzieci z gdańskich przedszkoli i szkół!

Przedstawiamy fotorelację z prac przy szopce.

Przejdź do góry strony