Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Posłany do Ekwadoru

Utworzono: 01-07-2022

W kaplicy kurii prowincjalnej w Gdańsku odbyła się 1 lipca 2022 roku uroczystość wręczenia krzyża misyjnego o. Przemysławowi Płaszczyńskiemu, który niebawem wyruszy na misje do Ekwadoru.

Rodzice o. Przemysława, którzy przybyli specjalnie na ten dzień z Chełma, byli bardzo wzruszeni dostojnością obrzędu, jak i samego faktu, że ich syn niedługo opuści Ojczyznę, by posługiwać wśród Indian w Amazonii, o czym śnił o. Prowincjał. Powiedział on bowiem w okolicznościowej homilii, że wahając się, czy pozwolić o. Przemkowi na wyjazd, miał sen, w którym ten wychodził zadowolony przed klasztor w Shushufindi, gdzie od 1999 roku posługują nasi Bracia.

Posłanie nowych misjonarzy jest wyrazem żywotności Kościoła lokalnego – w tym wypadku Prowincji św, Maksymiliana, która choć sama zmaga się z małą ilością nowych powołań jest w stanie podzielić się swoimi skarbami z tymi, którym ich brakuje jeszcze bardziej. Dlatego przed błogosławieństwem o. Prowincjał wyraził nadzieję, że dzięki posłaniu o. Przemka, jak i o. Damiana, który rok wcześniej pojechał do Ekwadoru, misja ta będzie się rozwijać jeszcze piękniej. Jest ona bowiem dla Prowincji Gdańskiej tym, czym świeże gałązki z liśćmi, które dostarczają potrzebnego światła drzewu, by przez proces fotosyntezy korzenie mogły być zdrowe, silne i utrzymywać w dobrej kondycji całe drzewo.

Przejdź do góry strony