Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Prezentacja książki „Miedniki Królewskie wczoraj i dziś”

Utworzono: 20-05-2022

14 maja na Zamku w Miednikach Królewskich, który to zamek jest jednym z najstarszych i największych na Litwie – zaprezentowano książkę „Miedniki Królewskie wczoraj i dziś” autorstwa o. Józefa Makarczyka OFMConv.

Mer rejonu wileńskiego Maria Rekść dziękowała o. Józefowi Makarczykowi nie tylko za wyjątkową książkę poświęconą Miednikom Królewskim, ale również za oddaną służbę całej wspólnocie miednickiej. Mer podkreśliła, że nie wątpi w to, że publikacja stanie się źródłem wiedzy dla młodego pokolenia o Miednikach Królewskich, które mogą być dumne z doprawdy imponującej historii. Mer zaznaczyła, że duże zasoby wiedzy historycznej są dla człowieka ważne, jak również ważne jest poczucie dumy z niej.

Zebrani goście składali autorowi książki – o. Józefowi Makarczykowi – serdeczne gratulacje i wyrazy wdzięczności. Przed zebranymi na prezentacji wystąpili uczniowie z Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach.

Na prezentację książki przybyli m.in.: biskup pomocniczy wileńskiej archidiecezji Darius Trijonis, o. Marek Dettlaff z Wilna, radna rejonu wileńskiego Krystyna Boroszko, starosta miednicka Renata Bogdanowicz, przedstawiciele Muzeum Historii w Trokach, miednickiego koła ZPL, Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach, mieszkańcy.

za: l24.lt

Reportaż w TVP Wilno – wilno.tvp.pl – od 4:10 min.

Przejdź do góry strony