Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Przekaż 1,5% podatku na dzieła franciszkańskie

Utworzono: 18-02-2023

Od 15 lutego możesz już rozliczać swój PIT i zrobić coś dobrego. Przekaż 1,5% podatku na dzieła franciszkańskie, w tym na misje, telewizję franciszkańską, edukację dzieci czy zabytki.

Jak to zrobić?
Swój 1,5% podatku przekażesz rozliczając PIT poprzez „Twój e-PIT” na stronie Przekaż 1% naszej organizacjiPotrzebujesz do rozliczenia osobnego programu?
Polecamy bezpłatny Pitax – wypełniając PIT przez poniższy link, numer KRS naszej fundacji aplikuje się automatycznie.

Lista celów szczegółowych:

  • Renowacja dzieł sztuki oraz dóbr kultury i zabytków (cel: ZABYTKI)

Wsparcie klasztorów i parafii franciszkańskich, które potrzebują środków na renowację, konserwację, restaurację dzieł sztuki oraz dóbr kultury i zabytków.

Misje to projekty pomocowe dla ubogich, ale przede wszystkim duchowa pomoc i towarzyszenie na drodze do zbawienia. Franciszkanie działają w oparciu o 4 filary: edukację, ewangelizację, zdrowie i infrastrukturę. Środki z 1,5% wspierają projekty misyjne w Kenii i Ekwadorze.

Projekt istnieje od 2010 roku i cały czas się rozwija proponując:
– rozważania „Daję Słowo” na niedziele i uroczystości
– internetowe rekolekcje adwentowe i wielkopostne
– relacje z wydarzeń franciszkańskich
– homilie na każdy dzień: www.soundcloud.com/franciszkanie
– codzienne krótkie rozważania Słowa: www.3zdania.pl

  • Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego (cel: DMKwww.dmk.pl

Organizacja tematycznych warsztatów dla dzieci i młodzieży w Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku. DMK to placówka kształceniowa polsko-niemieckiej współpracy młodzieży wspiera, organizuje i promuje międzynarodową wymianę młodzieży, a tym samym służy pojednaniu i zbliżeniu między narodami. W Domu odbywają się rekolekcje franciszkańskie i organizowane są programy przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności.

Przejdź do góry strony