Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Przesłanie do uczestników Asyżu w Gdańsku

Utworzono: 19-06-2016

Bracia Franciszkanie zgromadzeni na VIII międzynarodowym spotkaniu pro dialogo poświęconym „Imigracja a dialog międzykulturowy i międzyreligijny” przekazują pozdrowienia i życzenia Pokoju i Dobra dla uczestników XI spotkania Asyż w Gdańsku.

Od początku istnienia naszego Zakonu częścią naszego doświadczenia i tożsamości jest wielokulturowość i spotkanie oraz współpraca na granicy kultur. Nasze franciszkańskie wspólnoty w wielu miejscach świata składały i składają się z braci pochodzących z różnych krajów a nawet kontynentów. Ponadto w wielu miejscach żyjemy pośród ludzi różniących się od nas wiarą czy rozumieniem świata. Zawsze jednak zgodnie z nasza regułą chcemy budować przyjazne relacje unikając sporów i niosąc przesłąnie o Bogu, który jest źródłem naszego życia.
Niech Bóg obdarzy Was Pokojem i Dobrem!
Podpisali
Fr. Jerzy Norel – wikariusz generalny Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – Rzym
Fr. Silvestro Bejan – delegat generalny ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego – CEFID Asyż
Bracia zgromadzeni na VIII spotkaniu pro dialogo na Wyspie Korfu w Grecji, którzy przyjechali z krajów: Albani, Grecji, Malty, Indii, Gany, Rumuni, Niemiec, Włoch, Słowenii, Turcji oraz Polskie ( prowincje gdańską reprezentowali bracia: Mateusz Stachowski i Piotr Pliszka)

Grafika: Przesłanie do uczestników Asyżu w Gdańsku

Przejdź do góry strony